×
lundrimi
Anija më e madhe ruse me vela në botë "Sedov" (russ. “Седов”), gjatë rrugës së kthimit nga lundrimi i saj përreth botës në Shën Petersburg, sot u ankorua në ishujt Kanare.
Anija mësimore ruse me vela "Sedov" (russ. "Седов"), e cila po realizon aktualisht një lundrim përreth botës, u largua nga porti japonez Nagasaki, ku për nder të rusëve u organizua një shfaqje mjaft spektakolare, dhe nisi lundrimin e vet drejt Hong Kongut.
Jahti rus "Scorpius", që po kryen lundrimin rreth botës duke kaluar nëpërmjet poleve, ka vendosur një rekord të ri. Ajo u bë anija e parë me vela që përshkoi Spitsbergen nga rruga veriore.
Përfundoi etapa e parë evropiane e lundrimit të jahtit “Delta” rreth botë
Lundrimi i tragetëve sipas itinerarit ishulli rus Sakhalin në Lindjen e Largët të
Cisterna ruse “Vladimir Tikhonov” vendosi një rekord të ri në lundrimin nëpër rrugën detare të Veriut.
Anija mësimore ruse me vela “Pallada” mbërriti në portin Kodiak, i cili ndodhet në ishullin me të njëjtin emër të shtetit amerikan Alaska.
16 vjeçarja amerikane u nis për të kryer lundrimin individual për rreth
Ekuipazhi i anijes patrulluese ruse "Neustrashimij" realizoi me sukses shoqërimin e parë të
Anija ruse kundërnëndetëse "Admiral Çabanenko" organizoi shoqërimin e
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31