×
patrullim
Pilotët e Forcave Ushtarake Ajrore mbretërore të Danimarkës filluan sot dezhurnin 4-mujor për patrullimin e hapësirës ajrore të vendeve balltike, i cili realizohet nga partnerët në Aleancën e Atlantikut të Veriut prej bazës ajrore lituaneze Zokniai.
Ekipet e aviacionit të largët të Forcave Ushtarake Ajrore të Rusisë në vitin 2012 zhvilluan më shumë se 35 fluturime me qëllim patrullimin e ujërave të Oqeanit Atlantik, atij Paqësor dhe Oqeanit të Ngrirë të Veriut, njoftuan Forcat Ushtarake Ajrore.
Krahu ushtarak i lëvizjes “Hamas” - "Brigada e martirit Izzeddina al-Qassam" - më 16 nëntor njoftoi mbi asgjësimin e një patrulle ushtarake izraelite. Në mikroblogun e tyre zyrtar islamikët shkruan: "Një xhip ushtarak u godit me një raketë antitank.
Të enjten më 14 qershor grupimet e komplekseve të raketave "Topol", të "Topol-M" dhe "Yars" filluan dezhurnin në rrugët e patrullimit luftarak. Lidhur me këtë njoftoi shërbimin i shtypit të Forcave Raketore të Destinacionit Strategjik.
Ekuipazhet e aviacionit të fluturimeve të largëta të Rusisë realizuan me sukses patrullimin ajror në rajonin e Oqeanit të Ngrirë të Veriut.
Flota ushtarako-detare e Rusisë do të vazhdojë patrullimin në gjirin e Adenit. Aktualisht, atje ndodhet anija e madhe  kundërnëndetëse "Admiral Çabanenko".
Anija ruse kundërnëndetëse "Admiral Çabanenko" organizoi shoqërimin e
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31