×
arrest, Mars 2013
Prokurori i Përgjithshëm i Egjiptit autorizoi arrestimin e 5 aktivistëve politikë t
Gjykata federale e Uashingtonit kënaqi padinë e komunitetin Hasid amerikan mbi mundësinë e
Policia e Moskës arrestoi shtetasin e Uzbekistanit, Abdukhofiz Kholmurodov, i cili konsiderohet si lider i organizatës terroriste ndërkombëtare "Partia Islamike e Turkmenistanit".
Oficerët e policisë të Irlandës së Veriut ndaluan një furgon, në të cilin ishte instaluar një minahedhës dhe ndodheshin 4 mina për të. Shoferi i furgonit dhe dy burra të tjerë u ndaluan.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
5
6
7
8
9
10
12
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31