×
arrest, Shkurt 2013
Ministria e Jashtme e Rusisë ditën e enjte konfirmoi praninë e më shumë
Përfaqësuesit e lëvizjes shiite radikale libaneze “Hezbollah” ndaluan një shtetas libanez, të dyshuar për bashkëpunim me shërbimin sekret izraelit Mossad. Ndalimi i tij ndodhi në qytetin e Baalbek në lindje të Libanit.
Organet turke të ruajtjes së rendit ditën e martë kanë ndërmarr
Autoritetet sudaneze arrestuan në shtetin e Kassala, në lindje të vendit, 20 persona të përfshirë në trafikimin e qenieve njerëzore.
Gjatë një operacioni ndërkombëtar të drejtuar kundër krimit kibernetik policia kombëtare e Spanjës arrestoi gjashtë qytetarë rusë, dy ukrainas dhe dy gjeorgjianë. Kreu i këtij grupi, rus gjithashtu, u arrestua në Dubai (Emiratet e Bashkuara Arabe).
Në Britaninë e Madhe, në lidhje me çështjen (rastin) ligjore të pë
Policia e qytetit spanjoll të Valencias ndaloi të premten terroristin e dyshuar Muhammad ash-Shaab, i cili po planifikonte sulme terroriste në Spanjë dhe në vende të tjera europiane.
Policia e shtetit meksikan të Nuevo Leon arrestoi të dyshuarin për përfshirje në rrëmbimin dhe vrasjen e muzikantëve të kolektivit "Kombo Kolombia", njoftoi të premten kanali televiziv meksikan "Televisa".
Policia iraniane arrestoi Saeed Mortazavi, ish-prokurorin e Teheranit, i njohur si përndjekës aktiv i opozit
Gjykata ushtarake e Libanit lëshoi sot një urdhër arresti për Kreun e shërbimit kryesor të zbulimit të Sirisë - Byroja e Sigurisë Kombëtare - Gjeneralin Ali Mamlouk.
Shërbimet izraelite të sigurisë gjatë një bastisje nate në Bregun Perëndimor të lumit Jordan arrestuan të paktën 25 palestinezë të dyshuar për veprimtari terroriste.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
1
2
3
6
7
9
10
11
12
15
16
17
18
22
23
24
25
26
27
28