×
arrest, Qershor 2012
Autoritetet amerikane njoftuan për arrestimin e 24 të dyshuarve kriminelë-kibernetikë, të akuzuar për mashtrim financiar me anë të përdorimit të Internetit, njofton British Broadcasting Corporation (BBC). Operacioni u zhvillua në vende të ndryshme në katër kontinente.
Në kryeqytetin e Izraelit u zhvilluan protesta masive. Disa mijëra njerëz dolën në rrugë duke kërkuar drejtësi sociale, ulje të taksave dhe rritjen e pagave të punonjësve të sektorit shtetëror.
Sipas burimeve opozitare bjelloruse të Internetit në qytetin bjellorus të Grodno është arrestuar gazetari i gazetës polake "Gazeta Wyborcza" Andrzej Poczobut.
Autoritetet pakistaneze kanë arrestuar në kufi me Iranin një militant francez me origjinë algjeriane t
Kërkesa zyrtare e hetimit mbi shtyrjen e afatit të mbajtjes nën arrest të anëtareve të punk grupit Pussy Riot do të shqyrtohet në seancën e sotme gjyqësore.
Në një kafene në Tokio u arrestua i fundit prej liderëve të sektit "Aum Shinrikyo". Katsuya Takahashi ndodhej në arrati këto 17 vitet e fundit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
21
23
24
26
28
29
30