×
ndihma humanitare, Maj 2013
Avioni “Il-76” (russ. "Ил-76") i Ministrisë së Situatave të Jashtëzakonshme t
Autoritetet e Koresë së Jugut janë të gatshme t’i ofrojnë ndihmë humanitare Koresë së Veriut nëse Pheniani bie dakord të rifillojë dialogun, deklaroi Këshilltari presidencial për çështjet ndërkombëtare dhe sigurinë kombëtare.
Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, në një takim me Ministrin e Jashtëm të
SHBA-ja do të akordojë suplementarisht 100 milionë dollarë $ ndihmë humanitare për qytetarët e Sirisë, viktima të konfliktit të armatosur.
Avionët e Ministrisë ruse të Situatave të Jashtëzakonshme (MSJ) dërguan ndihma humanitare në Kinë për të prekurit nga tërmeti. Dy avionë Il-76 (russ.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
31