×
ndihma humanitare, Prill 2013
Rusia nisi dy avionë Il-76 (russ. "Ил-76") me ndihma humanitare suplementare për të prekurit nga tërmeti në Kinë. Avionët do të dërgojnë në Kinë mjete të nevojës së parë dhe produkte ushqimore.
Koreja e Veriut i kërkoi ndihmë Mongolisë në luftën kundër mungesës së produkteve ushqimore.
Rusët mblodhën për dy javë më shumë se 30 ton
Pheniani ka vazhduar të marrë ndihma humanitare nga Seuli, pavarësisht përshkallëzimit të konfliktit në Gadishullin Korean.
Një avion rus me ndihma humanitare për refugjatët sirianë fluturoi drejt Libanit. Sipas njoftimit të Ministrisë ruse të Situatave të Jashtëzakonshme, në bordin e avionit "Il-76" (russ.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
4
5
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29