×
evakuim, Tetor 2013

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ballë ra ditën e premte në verilindje të Japonisë.

Nga salla e Gjykatës Qendrore Penale të Londrës Old Bayeli u evakuuan ditën e premte të gjithë pjesëmarrësit pas zbulimit të një objekti të dyshimtë.

Rreth 250 persona u evakuuan mbrëmjen e së mërkurës nga një burg (koloni - institucion penitenciar në Rusi) në Habarovsk për shkak të rënies së zjarrit.

Zjarret e furishme në pyjet e Australisë kanë shkatërruar të paktën 100 shtëpi në afërsi të Sidneit, një person gjeti vdekjen, ndërsa mijëra të tjerë janë evakuar.

Në Kaliforni një zjarr pyjor u përhap në bazën e Korpusit të Marinës Camp Pendleton (ang. Marine Corps Base Camp Pendleton), gjë që çoi në evakuimin e përkohshëm të njerëzve që jetojnë në territorin e saj.

Rusia evakuoi diplomatët e Ambasadës në Libi dhe anëtarët e familjeve të tyre, njoftoi sot përfaqësuesi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Aleksandër Llukasheviç.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2013
1
2
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
24
26
27
28
29
30
31