×
evakuim, Maj 2013
Zjarrfikësit evakuuan më shumë se 1 mijë persona për shkak të
Autoritetet e Kilit urdhëruan evakuimin e më shumë se 2 mijë personave pë
Të martën vullkani Turrialba në Kosta Rika volli një shtyllë hiri që arriti një lartësi prej 4 kilometrash.
Në një prej apartamenteve në një kompleks banimi në jug të Moskë
Aktivizimi i vullkanit meksikan Popocatepetl po i shqetëson gjithnjë e më shumë autoritetet e vendit - ai vazhdon të hedhë shtylla avulli, tymi dhe gazi.
Policia po kontrollon godinën e një qendre tregtare në juglindje të Moskës, pas njoftimit mbi vendosjen gjoja atje të një bombe, informuan në shërbimin për shtyp të policisë së kryeqytetit rus.
Ambasada britanike po largon përkohësisht një pjesë të personelit mbështet
Rreth 1.400 banorët e evakuuar për shkak të avarisë, që ndodhi më 6 maj me trenin e ngarkuar me kimikate në Belgjikë, janë kthyer në shtëpitë e tyre, njoftuan të premten mediat lokale.
Në vendin e daljes nga shinat dhe rrëzimit të trenit me akrilonitrilit pranë rajonit Ghent është gjetur një vatër e re e ndotjes kimike. Siç njoftoi sot kanali televiziv RTBF, autoritetet filluan evakuimin e ri të banorëve të zonës përreth.
Avioni "Airbus A330" i kompanisë ajrore britanike Thomas Cook Airlines, në bordin e të cilit ndodheshin 338 pasagjerë, kreu një ulje emergjente në ishujt e Bermudës, pasi në bordin e tij ra zjarr. Avioni ishte nisur nga qyteti meksikan Cancun për në qytetin britanik të Manchester-it.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
2
3
4
5
6
8
9
11
12
13
14
15
17
18
19
21
23
24
25
26
27
29
30
31