×
korrupsioni, Tetor 2013

Një gjykatë në Kinë hodhi poshtë sot ankesën kundër aktgjykimit të Bo Xilai, i dënuar më parë me burgim të përjetshëm për përfshirjen e tij në disa afera korruptive me një vlerë shumëmilionëshe dhe shpërdorim të pushtetit, njoftoi Agjencia e lajmeve Xinhua.

Prokuroria e SHBA-së ka zbuluar një mashtrim të madh, në të cilin janë përfshirë kapitenët e luftanijeve të Forcave Ushtarake Detare Amerikane.

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro iu drejtua Asamblesë Kombëtare me kërkesën për t'i dhënë atij kompetenca të veçanta, për të luftuar korrupsionin dhe "sabotimin ekonomik".

Kreu i Agjencisë Shtetërore boliviane për Kontrollin e Prodhimit të Kokainës u arrestua nën akuzat për shitje ilegale të gjetheve të kokainës, zhvatje dhe shpërdorim të pushtetit.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2013
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
26
27
28
29
30
31