×
mosmarrëveshje

Në Gjibraltar u ankorua fregata ushtarake britanike "Westminster".

Mosmarrëveshjet në lidhje me kozmodromin “Bajkonur” mes miqve në Bashkimin Doganor - Rusisë dhe Kazakistanit - kanë marrë tashmë status zyrtar. Siç u bë e ditur, që para festave të Vitit të Ri Moska i dërgoi një notë Astana-së. Qeveria ruse ka kërkuar në të sqarime në lidhje me deklaratat e fundit të Kreut të Agjencisë Kombëtare Kozmike të Kazakistanit - “Kazkosmos” - Tallgat Musabajev.
Pozitat e Moskës dhe Minskut në lidhje me çështjen e eksportit të l
Kompania bjelloruse "Trajpll" hoqi dorë nga pjesëmarrja në ndërtimin e objekteve olimpike në Sochi.
Rusia ndodhet në prag të luftës energjetike të radhës. Kësaj
Në Poloni do të gjykojnë shtetasin rus, i cili dyshohet për spiunazh në interes të Rusisë. Kundërzbulimi e arrestoi atë në shkurt të vitit të kaluar.
Presidenti i Polonisë Lech Kaczynski ftoi Presidentin e Rusisë Dimitri Medvediev për pjesëmarrje në aktivitetet e organizuara me rastin e 65 vjetorit të çlirimit të të burgosurve të kampit fashist të përqendrimit Auschwitz-Birkenau.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31