×
Libani, Shkurt 2013
Rojet kufitare siriane likujduan disa grupe terroriste, të cilat depërtuan natën nga Libani
Ministri i Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe, William Heig, ditën e enjte i bëri thirrje Presidentit të Sirisë Bashar Al-Assad për dialog me Kreun e Koalicionit kombëtar sirian të forcave revolucionare dhe opozitare, Moataz al-Khateeb.
Përfaqësuesit e lëvizjes shiite radikale libaneze “Hezbollah” ndaluan një shtetas libanez, të dyshuar për bashkëpunim me shërbimin sekret izraelit Mossad. Ndalimi i tij ndodhi në qytetin e Baalbek në lindje të Libanit.
Gjykata ushtarake e Libanit lëshoi sot një urdhër arresti për Kreun e shërbimit kryesor të zbulimit të Sirisë - Byroja e Sigurisë Kombëtare - Gjeneralin Ali Mamlouk.
Forcat libaneze të sigurisë në qytetitin Ersal në kufi me Sirinë eliminuan sot bandën, e cila rrëmbeu një grup estonezësh në luginën Bekaa në vitin 2011.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
23
24
25
26
27
28