×
policia, Qershor 2013
Agjencia Kombëtare e Policisë së Japonisë filloi sot postimin në Internet të
Greva e katërt e përgjithshme gjatë 2 viteve të fundit kundër

Qindra shqiptarë etnikë të përfshirë në protestat në krahinën serbe të Kosovës kundër normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë, po i shfaqin rezistencë policisë, njoftuan ditën e enjte mediat perëndimore.

Policia e shtetit indian të Andhra Pradesh arrestoi Ministrin e Punëve të Brendshme Sushilkumar Shinde dhe Kreun e Ministrisë së Financave Chidambaram Palaniappan si të dyshuar për mashtrim.
Një bashkëpunëtor i shërbimit të sigurimit izraelit, i cili ishte p
Policia braziliane përdori gaz lotsjellës dhe plumba gome kundër demonstruesve në qytetin
Rezervat e tymëseve (granatave tymuese), granatave me gaz lotsjellës dhe sprait me piper janë drejt mbarimit në policinë turke. Drejtoria e Përgjithshme e Sigurisë po përgatit një tender për furnizimin e depove me mjete speciale.
Policia franceze arrestoi burrin që kërcënoi të hidhej nga Kulla Eifel në Paris.
Trupat e NATO-s në Afganistan po ia transferojnë kontrollin e operacioneve luftarake në vend qeverisë afgane.
Policia çeke ka shpallur akuzat kundër 7 të arrestuarve pas kontrolleve në institucionet publike dhe private. Sipas të dhënave të aktivistëve të të drejtave të njeriut, ngjarja ka të bëjë me fushatën e luftës kundër korrupsionit.
Policia e Los Angeles publikoi fotografitë e bëra në dhomën e gjumit të Mbretit të muzikës pop, Michael Jackson, menjëherë pas vdekjes së tij më 25 qershor të vitit 2009.
6 policë janë gjetur të qëlluar për vdekje me armë zjarri
Në Moskë, pranë godinës së Dumës Shtetërore, ndodhë
Trupat speciale turke, të cilat depërtuan përmes barrikadave në Sheshin Taksim në qendër të Stambollit, përdorën kundër demonstruesve gaz lotsjellës dhe topa uji.
13 njoftime mbi zbulimin e lëndëve eksplozive kanë ardhur në polici vetë
Gjykata e Lartë e SHBA-së vendosi se policia mund t'u marrë mostrat e ADN-së të paraburgosurve.
Të afërmit e sportistit Oscar Pistorius, i cili akuzohet për vrasjen e të dashurës së tij, kanë shprehur zemërimin e tyre në lidhje me publikimin e fotografive të skenës së krimit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
5
6
7
8
9
12
15
16
17
22
23
25
26
29
30