×
policia, 19 prill 2013
Në trupin e Tamerllan Carnaev, të vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë, ishte mbërthyer një mekanizëm shpërthyes, njofton ditën e premte Kanali televiziv amerikan CNN. Në duar Tamerllan Carnaev mbante detonatorin.
Sipas versioneve të policisë, ka mundësi që të ketë ndonjë lidhje midis vrasjes së policit në territorin e Massachusetts Institute of Technology dhe sulmit terrorist në Maratonën në Boston, njoftoi të premten Kanali televiziv amerikan CNN.
Një polic u vra si pasojë e hapjes së zjarrit me armë në territorin e Massachusetts Institute of Technology (Boston, SHBA), njoftoi të premten televizioni lokal. Faqja e Internetit e Institutit njoftoi se policia ka rrethuar territorin e kampusit universitar, ku ndodhën të shtënat.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
2
3
4
5
6
7
9
11
12
13
14
15
18
20
21
26
27
28
29