×
policia, Tetor 2012
Dy ushtarakë të NATO-s u vranë në Afganistan nga një person i veshur me uniformën e policisë afgane. Incidenti ndodhi në jug të vendit, njofton një përfaqësues i Forcave Ndërkombëtare Ndihmëse të Sigurisë në Afganistan (ISAF).
Policia e Republikës së Afrikës së Jugut përdori plumba gome dhe
Në aksionin e organizuar në Ankara me rastin e përvjetorit të 89-të t
Policia ndaloi aktivitetin e një shtëpie publike në hotelin, i cili ndodhet pranë me
Në Kajro 93 persona u arrestuan në bazë të akuzës për ngacmimin seksual të grave egjiptiane dhe të huaja. Kryeministri egjiptian Hesham Qandil njoftoi se qeveria po harton një ligj që do të ashpërsojë fort dënimin për ngacmim seksual.
Të paktën dy ushtarakë dhe një bashkëpunëtor i policisë
Në Afganistan u vranë 12 oficerë të policisë kombëtare dhe më
Policia ndaloi 26 pjesëmarrës të protestave masive të organizuara sot në Prishtin
Në Kuvajt disa dhjetëra njerëz, midis tyre dhe 11 policë, u plagosën si rezultat i trazirave masive gjatë një aksioni protestë kundër ndryshimeve në sistemin zgjedhor të vendit.
Në Korenë e Jugut nënrepartet speciale të policisë dhe ushtarakët parandalojn
Trupat e dy policëve indonezianë me grykë të prerë dhe shenja torturash u

Gazeta egjiptiane “Al-Ahram” njoftoi se shërbimi i sigurimit i vendit arriti të zbulojë një komplot, që ndiqte si qëllim vrasjen e Presidentit Mohammed Mursi. Mohammed Mursi duhej ta hidhnin në erë gjatë vizitës së tij në Aleksandri të premten e kaluar.

Të paktën 10 policë u plagosën rëndë nga shpërthimi i një predhë në një shtëpi në bregdetin e Kenias afër me Mombasa.
Në Spanjë gjatë një operacioni policor në shkallë të gjerë kund
Policia e Republikës së Afrikës së Jugut mori nën arrest 40 minatorë, të cilët u përfshinë në një aksion proteste të paautorizuar në minierat e hekurit “Sishen”. Gjatë rebelimit punëtorët pushtuan pajisjet e minierave.
Në Pakistan gjashtë policë u vranë dhe 12 të tjerë u lënduan si rezultat i një sulm militant mbi një stacion policie në verilindje të vendit. Incidenti ndodhi natën e kaluar në afërsi të qytetit Peshawar.
Komisioni i Pavarur për shqyrtimin e ankesave kundër veprimeve të policisë dhe Prokuroria
Policia indoneziane paralajmëroi për sulme të mundshme terroriste gjatë ceremonive përkujtimore me rastin e përvjetorit të 10-të të shpërthimeve në ishullin Bali.
Policia turke përdori gazin lotsjellës për të shpërndarë protestuesit
Në Argjentinë po zhvillohen protestat masive të bashkëpunëtorëve të
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
1
2
5
6
7
8
9
11
13
14
18
19
20
21
25
26
27
28
31