×
policia, Shtator 2012
Mijëra nxënës të shkollave dhe studentë ditën e enjte dolën në rrugët e kryeqytetit të Kilit Santiago, duke kërkuar përmirësimin e cilësisë së arsimit.
Të burgosurit e burgut të qytetit Tikrit, që ndodhet 160 km larg nga kryeqyteti i Irakut
Në Athinë, manifestimi i mijëra banorëve i drejtuar kundër masave ekonomike
Një banor i fshatit, përmes të cilit po ndërtojnë një rrug
Gjatë përleshjeve midis policisë dhe protestuesve pranë nëdrtesës së parlamentit në Madrid të martën u plagosën 65 persona, midis tyre pothuajse gjysma policë, ndërkohë 27 protestuesë u arrestuan, njofton televizioni spanjoll.
Një bandë kriminelësh të paidentifikuar ditën e dielë realizoi një
Myslimanët francezë kanë ndërmend të zhvillojnë manifestime të reja proteste kundër filmit "Pafajësia e myslimanëve". Në rrjetet sociale shumëfishohen thirrjet për daljen masive në rrugë për të dënuar xhirimin blasfemues.
Rreth 50 bashkëpunëtorë të policisë u plagosën në Kabul
21-vjeçari nga Melburni Christopher Sides u arrestua në të dalë të kinemasë lokale për pamjen e jashtme të pazakontë: flokët e të riut ishin të pikturuar si "shigjeta e Kolorados" dhe fytyra e grimuar si një Joker.
Gjatë shtypjes së trazirave në kryeqytetin e Irlandës së Veriut Belfast u l
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
20
21
22
23
25
29
30