×
policia, Qershor 2012
Themeluesi i burimit zhurmëmadh informativ "WikiLeaks" ndodhet ende në Ambasadën e Ekuadorit në Londër dhe refuzon të paraqitet në bazë të fletëthirrjes në komisariatin e policisë. Policia ka kërcënuar me arrest Julian Assange.
Policia austriake ndaloi një burrë, i cili e quajti veten nipi i ish-Presidentit të Irakut Saddam Hussein dhe kërkoi azil politik në këtë vend.
Gjykata speciale për krime lufte në Serbi u shpalli aktdënimet katër ish-polic
Në ditët e sotme në juglindje të Francës u arrestua një
Policët londinezë për arsye sigurie hodhën në erë makinën e një turisti fatkeq, e cila ishte parkuar në afërsi të ndërtesave administrative në qendër të qytetit.
Policia kiliane përdori gaz lotsjellës dhe makina me ujë për shpë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
15
16
17
20
21
23
24
25
26
27
28
30