×
mbledhje
NATO nuk vendosi për një konfrontim ushtarak me Sirisë pasi mbrojtja kundërajrore siriane rrëzoi gjuajtësin F-4 Phantom që i përkiste Turqisë. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen e cilësoi sjelljen e Sirisë si "të papranueshme".
Mbledhja e jashtëzakonshme e Këshilit të Aleancës së Atlantikut të
Presidenti rus Vladimir Putin ka zhvilluar një mbledhje operative me anëtarët e Këshillit të Sigurimit, njoftoi sekratri për shtyp i kreut të shtetit Dimitri Peskov.
Mbledhja e parë, që nga momenti i luftës në Kaukaz, e Këshillit Rusi-NATO në nivel shefash të shtabeve të përgjithshme do të zhvillohet në Bruksel.
Sistemi politik në Rusi funksionon, megjithëse jo në mënyrë ideale, deklaroi Presidenti Dimitri Medvediev në mbledhjen e Këshillit të Shtetit.
Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev po mban në Kremlin mbledhjen e Këshillit Shtetëror kushtuar zhvillimit të sistemit politik të vendit.

Rusia dhe NATO po rivendosin bashkëpunimin midis ushtarakëve. Më 26 janar në Bruksel

Kryetari i qeverisë Vladimir Putin do të marrë pjesë në punën e
Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev do të mbledhë sot Këshillin për zbatimin e projekteve prioritare kombëtare dhe politikës demografike.
"Marrëdhëniet midis Bashkimin Europian (BE) dhe Rusisë aktualisht po përjetojnë
Rusia dhe NATO do të fillojnë punën mbi pasqyrën e kërcënimeve të përgjithshme dhe sfidave të shekullit të XXI, njoftoi Përfaqësuesi i përhershëm i Rusisë pranë NATO-s Dimitri Rogozin.
Deviza të kryesisë së Kazakistanit në OSBE do të bëhen 4 “T”, deklaroi Presidenti Nursulltan Nazarbajev gjatë videomesazhit të vet drejtuar pjesëmarrësve të mbjedhjes speciale të Këshillit të Përhershëm të OSBE.
Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev të martën provoi personalisht pistat e rrëshqitjes me ski malore në periferitë e Soçit-kryeqytetit të Olimpiadës Dimërore të vitit 2010.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31