×
Jemeni, Maj 2012
Avioni amerikan i telekomanduar sulmoi një natë më parë në jug të Jemenit një kolonë makinash të "Al Qaeda-s".
96 ushtarë u vranë dhe mbi 300 të tjerë u plagosën gjatë një shpërthimi në provën e paradës ushtarake në kryeqytetin e Jemenit, që po zhvillohej në afërsi të pallatit presidencial.
Një seri sulmesh raketore mori jetët e 8 kryengritësve në qytetin Dzhaar të provincës Abyan në jug të Jemenit, njoftuan të enjten mediat amerikane. Në informacionin e publikuar nga ato nuk saktësohet se kush konkretisht e ndërmorri këtë sulm.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
31