×
zbulimi, 25 qershor 2013
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, deklaroi në një konferencë pë
Edward Snowden si një pasagjer transit mund të fluturojë kudo që ai dëshiron
Dyshimet e SHBA-së rreth legjitimitetit të veprimeve të qeverisë së Hong Kongut në

Vendndodhja e personit që bëri publike të fshehtat e shërbimeve të sigurisë amerikane Edward Snowden nuk dihet. Ai nuk fluturoi për në kryeqytetin e Kubës me fluturimin numër SU150 nga Moska. Në vend të tij në Havana mbërritën rreth 30 gazetarë. Fakti që ata u pritën në aeroportin e Havanës nga dhjetra kolegë me aparate fotografikë dhe kamera nuk befasoi askënd.

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, gjatë një fjalimi në një konferencë për shtyp në Nju Delhi, ka paralajmëruar autoritetet e Kinës dhe Rusisë në "pasojat" e mundshme që lidhen me rastin e ish-oficerit të CIA-s Edward Snowden.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
5
6
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
28
29
30