×
aviacioni, Prill 2013
Vullkaneve Shiveluç, Kizimen dhe Plloskij Tollbaçik (russ. "Шивелуч", "Кизимен" и "Плоский Толбачик"), që janë
Të hënën kompania ajrore gjermane “Lufthansa” ka anuluar pjesën më të madhe të fluturimeve për shkak të grevës së punonjësve, të cilët kërkojnë paga më të larta.
Kreu i FAA (Departamenti federal i Aviacionit Civil) Michael Huerta të premten mund të anulojë ndalimin
Pozicioni i Rusisë në tregun botëror të armatimeve është veçanërisht i fortë në segmentin e aviacionit ushtarak. Avionë të tillë si “Su-30” (russ. “Су-30”) dhe “MiG-29” (russ. “МиГ-29”) janë fort mirë të njohur në shumë rajone të botës, në radhë të parë në vendet e Azisë Juglindore. Kërkesa për avionët ushtarakë të prodhimit rus mbështetet vazhdimisht për llogari të porositësve të tillë si Algjeria, Venezuela, Malajzia, Vjetnami, Uganda, Indonezia.
Kompania ajrore ruse "Transaero" do të marrë avionë “Boeing” gjatë viteve 2015-2016. Furnizimi me këto avionë do të paguhet me shumën prej 1 miliard $ nga “Sberbank”, njoftoi Kreu i bankës në fjalë German Gref.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
20
21
24
25
26
27
28
29
30