×
aeroporti, Janar 2013
Në aeroportin "Sheremetievo" të Moskës u arrestua një korrier droge nga Amerika Latine i veshur me petkun e priftit katolik. Doli se ai ishte qytetari i Kolumbisë Fabio Ricardo Rodriguez, prifti i një prej famullive të Bogota.
Ushtarakët francezë në Mali deklarojnë se kanë rikthyer kontrollin mbi aeroportin Timbuktu në veri të vendit.
Pavarësisht grevës së personelit të sigurisë të aeroportit gjerman, të gjitha fluturimet e sotme nga Moska në Düsseldorf do të kryhen, njoftuan përfaqësuesit e kompanive ajrore që mundësojnë udhëtimet mes dy qyteteve.
Turqia do të ndërtojë në Stamboll një nga aeroportet më të
Në vendet europiane janë anulluar mijëra fluturime dhe udhëtime me tren për shkak të borës së dendur dhe stuhive.
Aeroportet e kryeqytetit të Rusisë, pavarësisht reshjeve të dendura e të vazhdueshme të dëborës të rëna gjatë natës, punojnë normalisht.
Autoritetet kineze miratuan projektin e ndërtimit të një aeroporti të ri në Pekin.
Shkaku më i mundshëm i aksidentit të avionit "Tu-204" të kompanisë Red Wings
Hapja e aeroportit të ri të Berlinit u shty sërish. Sipas disa të dhënave, arsyeja ishin problemet që lindën me sistemin e transportit të bagazheve.
Opozitarët e armatosur sirianë hapën zjarr me armë automatike dhe mortaja mbi helikopterët e dislokuar në aeroportin ushtarak në veri të vendit, konfirmon Këshilli Mbikëqyrës për të Drejtat e Njeriut i opozitës siriane.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
3
4
5
6
8
10
11
12
13
15
16
17
19
20
22
24
26
27
29
31