×
Izraeli, 13 qershor 2013
Autoritetet izraelite planifikojnë të ndërtojnë qindra godina të reja në qendrën e banuar të Itamar në Bregun Perëndimor të lumit Jordan. Sipas mediave lokale bëhet fjalë për rreth 538 shtëpi dhe apartamente.
Izraeli nuk do të mbështesë opozitën siriane, ai ka pretendimet e veta ndaj të dyja palëve të konfliktit, deklaroi sot në një konferencë për shtyp në Moskë Zëvendësministri i Jashtëm i Izraelit, Ze'ev Elkin.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
6
8
9
11
12
14
15
16
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30