×
Izraeli, Shkurt 2012
“Infrastruktura bërthamore e Iranit që në mesin e vitit 2011 u shkatërrua
Situata rreth Iranit po bëhet me kalimin e çdo ditë gjithnjë e më e tensionuar.
Veprimi ushtarak kundër Iranit do të ketë pasoja mjaft të rënda p
Izraelit do t’i nevojiten si të paktën 100 aeroplanë për t
Presidenti i SHBA Barack Obama do të takohet me Kryeministrin Izraelit Benjamin Netanjahu më 5 mars të vitit 2012.
Avionët luftarakë izraelitë dhanë të enjten në mëngjes goditje mbi
Gazeta kuvajtiane “Al-Jareeda” njofton se gjatë kohës së qëndrimit të Ministrit të Mbrojtjes së Izraelit Ehud Barak në Singapor u ndërmorr tentativa për likuidimin e tij fizik.
Programi bërthamor iranian ka arritur në një nivel të ri zhvillimi. Arritjet më
Greva pa afat e punonjësve të transportit hekurudhor ka paralizuar qarkullimin e trenave në mbarë vendin, njoftoi të martën radiostacioni shtetëror Kol Israel.
Irani mohoi pjesëmarrjen në shpërthimin pranë ambasadës së Izraelit në Indi dhe në minimin e automobilit të misionit diplomatik izraelit në Gjeorgji.
Izraeli i ka minuar vetë ambasadat e veta në Indi dhe në Gjeorgji në m
Gjatë udhëtimit të vet të paradokohshëm në Uashington Shefi i sh
Sipas njoftimit të gazetës turke “Zaman”, Turqia do të bëjë
Pothuajse deri në dy herë e gjysmë që nga marsi i vitit 2012 do të rrisë Irani shpenzimet për mbrojtjen. Për këtë deklaroi Presidenti i Republikës Islamike Mahmoud Ahmadinexhat.
Irani ka krijuar një rezervë të tillë uraniumi të pasuruar, e cila mund të përdoret për prodhimin e 4 bombave bërthamore, deklaroi Shefi i zbulimit ushtarak të Izraelit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
1
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
18
19
20
23
25
26
27
29