×
opozita, 5 nëntor 2012
Trupat qeveritare siriane kanë filluar bombardimet në zonat periferike të Damaskut, të cilat kontrollohen nga forcat opozitare.
Tubimi i opozitës në vendndodhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të Ukrainës nuk ka afat kohor. Kjo u deklarua sot nga Lideri i partisë nacionaliste "Svoboda" ("Liria") Oleg Tiagnibok.
Rreth 4 mijë mbështetës të partive politike të opozitës u mblodhën në një miting pranë Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) në qendër të Kievit.
Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë Sergei Lavrov deklaroi se Perëndimi po përpiqet të përshkallëzojë situatën e mbarsur me konflikt në Siri dhe të krijojë kushtet për ndryshimin e regjimit në këtë vend.
Përfaqësuesit e Këshillit Kombëtar të Sirisë, organit kryesor koordinues
Forcat e sigurisë të Kuvaitit përdorën të dielën gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën e demonstruesve që kërkonin futjen e rregullave të reja të votimit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
21
24
25
28
30