×
opozita, 2 tetor 2012
Presidenti i Gjeorgjisë Mihaill Saakashvili pranoi humbjen e mbështetësve të tij në zgjedhjet parlamentare të Gjeorgjisë dhe deklaroi se partia e tij kalon në opozitë. "Për mua pikëpamjet e koalicionit “Ëndrra gjeorgjiane” ishin krejtësisht të papranueshme.
Trupat ushtarke siriane po kryejnë një operacion antiterrorist në afërsi të Damaskut, në rrezen 8-12 kilometra. Komanda e ushtrisë ka vënë si qëllim të pastrojë krejtësisht rrethinat veriore dhe lindore të kryeqytetit nga militantët e grupeve ekstremiste.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
4
6
7
10
12
13
14
15
19
20
21
23
25
27
28