×
opozita, Janar 2012
Organizatorët e mitingut të opozitës, i cili është caktuar për
Duma Shtetëror - Dhoma e Ulët e parlamentit rus - do të krijojë një grup të posaçëm pune për shqyrtimin e ankesave dhe vërejtjeve që janë marrë pas zgjedhjeve parlamentare të 4 dhjetorit të vitit 2011.
Qeveria e Moskës bashkërenditi itinerarin e marshimit të opozitës dhe lejoi zhvillimin
Fakulteti i Gazetarisë i Universitetit Shtetëror të Moskës (MGU) priti sot Presidentin Dimitri
Njëri nga kandidatët presidencialë më me influencë të opozitës
Ministri i Jashtëm i Rumanisë Teodor Baconschi u shkarkua për fyerje të pjesëmarrësve të demonstratave anti-qeveritare, të cilat po vazhdojnë gjatë 10 ditëve të fundit në këtë vend.
Opozitarët dolën sërish në Internet. Në rrjet u duk videoregjistrimi i
Zgjedhjet e ardhshme presidenciale, marrëdhëniet e autoriteteve dhe opozitës, pabarazia sociale dhe rrug
Gjashtë përfaqësues të opozitës ruse, të përfaqësuar dhe jo të përfaqësuar në parlament, u ftuan të martën në një takim me Ambasadorin e ri amerikan në Rusi Michael McFaul.
Biznesmeni dhe politikani rus Boris Berezovski, i cili ka marrë azil politik në Britaninë e Madhe, iu drejtua me një letër të hapur Patriarkut të Moskës dhe gjithë Rusisë Kirill.
Biznesmeni rus Mihaill Prohorov (Mikhaill Prokhorov), i cili deklaroi mbi synimin e tij për të kandiduar
Presidenti sirian Bashar Al-Assad mbajti një fjalim përpara pjesëmarrësve të një tubimi masiv në Damask.
Ish-Ministri i Financave i Rusisë Aleksei Kudrin, i cili jo shumë kohë më parë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
12
13
14
15
18
20
21
22
23
28
29
31