×
ishull, Prill 2013
"3 anije kineze për njëfarë kohë iu afruan shumë gumës
Japonia dhe Kina janë duke negociuar për mundësinë e zhvillimit të bisedimeve
Kryeministri japonez Shinzo Abe deklaroi se Japonia do të përdorë forcën nëse kinezët do të zbarkojnë në ishujt Senkaku.
Dy luftanije të Forcave Ushtarake Detare të Kinës, një fregatë raketore dhe nj
Japonia duhet të rreshtë së shkeluri sovranitetin territorial kinez. Për këtë njoftoi sot Përfaqësuesi zyrtar i Ministrisë së Mbrojtjes të Kinës, Yang Yujun.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
18
19
20
21
22
25
27
28
29
30