×
Britania e Madhe, 28 tetor 2013

Në Britaninë e Madhe filloi puna për vënien në skenë të dramës "Richard III" të William Shakespeare. 

Zyra e Kryeministrit britanik David Cameron u evakuua sot në mënyrë emergjente, kur mbi ndërtesë ra në vinç.

Presidenti i klubit moskovit të futbollit CSKA, Eugjeni Giner, deklaroi se kapiteni i "Manchester City" Yaya Toure e ka trilluar historinë me fyerjet raciste nga ana e tifozëve të ekipit rus.

Një stuhi e fuqishme, e shoqëruar me shira të dendur dhe erëra të vrullshme, është tërbuar në jug të Anglisë dhe Uellsit.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2013
1
4
5
6
8
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
30
31