×
Turqia, 11 qershor 2013
Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se protestuesit nuk duhet të presin më tolerancë nga ana e autoriteteve, të cilën ato e shfaqën në ditët e mëparshme të protestave.
Trupat speciale turke, të cilat depërtuan përmes barrikadave në Sheshin Taksim në qendër të Stambollit, përdorën kundër demonstruesve gaz lotsjellës dhe topa uji.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
20
22
23
28
29
30