×
Turqia, 1 maj 2013
Ditën e mërkurë një autobus pasagjerësh ra në liqenin Çamlica në provincën qendrore të Turqisë - Kayseri.
Efektivët e policisë turke përdorën topa uji dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë qindra demonstrues në Stamboll, njoftuan mediat lokale.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
3
4
5
7
8
9
11
12
18
19
21
24
25
26
28
29