×
Turqia, 11 shtator 2012
Kryeministri i Turqisë Recep Tayyip Erdogan deklaroi se Turqia nuk ka në plan t’i dorëzojë Irakut ish-Zëvendëspresidentin Tariq al-Hashimi, sunitin të dënuar me dënim me vdekje.
Një person u vra dhe 10 të tjerë u plagosën si rezultat i një shpërthim që ndodhi sot në Stamboll. Siç njoftoi televizioni turk, një terrorist kamikaze hodhi veten në erë në një stacion policie në rajonin Sultangazi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
3
4
5
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30