×
gazetarët, Shkurt 2012
Moska dënon vendosmërisht vrasjen e gazetarëve të huaj në Siri dhe
Sipas njoftimeve të pakonfirmuara që vijnë nga Siria, në qytetin Homs u vranë dy
Anthony Shadid vdiq pas një krizë astme në Siri. Ai u plagos në Bregun Per
Dy gazetarë holandezë dolën përpara gjyqit mbi bazë të akuzë
Nga Irani vijojnë të vijnë njoftime se autoritetet e vendit kanë arrestuar disa persona për bashkëpunim me Shërbimin e BBC në Gjirin Persik.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
1
2
3
4
5
6
8
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
23
25
26
27
28
29