×
moti, 2011
Në Moskë sot ndodhi një fenomen tepër i rrallë për stinën e dimrit - ushtuan bubullimat.
Moska, moti, anomali, stuhi, dëbora, bubullima
Dëbora e madhe ka paralizuar praktikisht pothuajse gjithë trafikun në Moskë më 21 dhjetor.
Reshjet e bollshme në formë shiu të akullt dhe oshilacionet e theksuara të temperaturave krijuan
Dhjetori i vitit 2011 në Moskë do të hyjë në pesëshen ose
Aeroporti i Kaliningradit “Hrabrovo” sot në mëngjes për shkak të stuhisë me shpejtësi ere mbi 30 metra në sekondë nuk nisi për fluturime dhe nuk pranoi për ulje aeroplanë në pistat e veta.
Për shkak të kushteve të pafavorshme të motit të hënë
Gadishulli i Kamçatkës është përfshirë nga reshjet e dendura t
Stuhia e fuqishme, që ka përfshirë aktualisht akuatorin e Detit të Beringut, po zhvendoset
Në Barnaul (në jug të Siberisë Perëndimore) pothuajse për plot 24 orë nuk po ndalojnë reshjet e bollshme të dëborës. Në qytet tashmë ranë 11,2 milimetra borë - norma dhjetë-ditore e reshjeve.
Sot në SHBA do të realizohet lëshimi i satelitit meteorologjik të brezit të
Lundrimi i tragetëve sipas itinerarit ishulli rus Sakhalin në Lindjen e Largët të
Në Rusi përfunduan me sukses testimet e fluturimit të satelitit të ri hidrometeorologjik &ldquo
Muaji që lamë pas - korriku në Moskë - u bë një nga më të nxehtit për gjithë historinë 130-vjeçare të vëzhgimeve të motit.
Natën e kaluar Moskën e përfshiu një stuhi e fuqishme. Era me shpejtësi 20 metra në sekondë shkuli me gjithë rrënjë dhe rrëzoi shumë pemë, hodhi në tokë konstruksionet e reklamave dhe përmbysi automobilat.
Vapa anomale që është vendosur aktualisht në zonën e Rusisë Qendrore mund
Me sa duket nga të gjitha ky vit po përgatitet të sfidojë vitin e kaluar, i cili hyri në histori si rekordmen absolut përkatësisht fatkeqësive natyrore.
Në gjysmën e dytë të korrikut pjesa evropiane e Rusisë ka shumë
Në rajonet qendrore të Rusisë po rikthehet vapa anomale. Ekspertët premtojnë se do
Sot në qendër të Moskës dhe disa rajone të tjerë t
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31