×
biznesi, 2011
Vladimir Putin doli me një fjalim programatik ekonomik në forumin jubilar të Organizatës shoq
Pronarët e aeroportit “Domodedovo” ngarkuan Bankën Goldman Sachs që të filloj
Sot u bë e ditur se kompania ruse e naftës “Gazpromneft” do të vazhdojë punën e vet në Libi. Udhëheqja e re në Tripoli nuk ka asnjë arsye për të rishikuar kontratat e lidhura me kompanitë ruse.
Rusia, Bota, Shqipëria, bashkëpunim, biznesi, Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë
Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev i propozoi biznesmenëve të suksesshëm tu japin nx
Qendra Kozmike Ndërkombëtare do të krijohet në qytezën shkencore ruse t
Presidenti i Osetisë së Jugut Eduard Kokoiti shpreson për forcimin e bashkëpunimit me biznesmenët rusë dhe është i gatshëm tu japë atyre tokë me qira për 99 vjet. Për këtë ai njoftoi sot.
Në Rusi përfundoi procesi i krijimit të Agjencisë së Iniciativave Strategjike (AIS), deklaroi Kryeministri Vladimir Putin.
Në Hannover të Gjermanisë të martën, më 19 korrik, po zhvillohet raundi i 13 i konsultimeve ndërshtetërore ruso-gjermane në nivelin më të lartë me pjesëmarrjen e Presidentit të Rusisë dhe Kancelares së RFGJ.
Presidenti i Federatës Ruse bëri thirrje për forcimin e atraktivitetit investues të zonës ruse Primorie.
Biznes-aktiviteti i kompanive të huaja në Moskë këtë vit është rritur në mënyrë të ndjeshme. Gjithnjë e më shumë firma të reja planifikojnë hapjen e përfaqësive të veta në kryeqytetin rus.
Qeveria e Federatës Ruse do të vazhdojë mbështetjen e biznesit në vend.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31