×
automobilat, Dhjetor 2011
Përurimi i stacioneve të para në Rusi për karikimin e automjeteve elektrike do të zhvillohet të martën në Moskë. Për këtë njofton “Kompania e Bashkuar e Rrjeteve Elektrike të Moskës” (MOESK).
Një aksident i madh automobilistik ndodhi në Moskë: në pjesën veriperëndimore të autostradës unazore të kryeqytetit rus u përplasën 21 makina.
Prodhuesja më e madhe e automobilave të lehtë në Rusi uzina “AvtoVAZ” t
automobilat, AvtoVAZ, Lada Granta
Sot kompania dërgoi deklaratën përkatëse në Gjykatën e
Shitjet e automobilave të lehtë dhe automjeteve të lehta komerciale në Rusi në vitin
Ministri rus i Mbrojtjes Anatoli Serdiukov i paraqiti qeverisë skicat e limuzinit ZiL-41047, i cili destinohet të
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Dhjetor 2011
Kalendari i ngjarjeve
Dhjetor 2011
1
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
23
24
25
28
29
30
31