×
Greqia, Prill 2013
Parlamenti grek miratoi një projektligj që lejon qeverinë të shkurtojë 15.000 vende pune në strukturat shtetërore.
Greqia arriti një marrëveshje me "treshen" e huadhënësve ndërkombëtarë - Bashkimin Europian, Bankën Qendrore Europiane dhe Fondin Monetar Ndërkombëtar. Kjo u njoftua sot nga Ministri i Financave i Greqisë, Janis Sturnaras.
Një shtetas gjerman u arrestua në aeroportin e Athinës në përpjekje e sipër për të kontrabanduar lingota ari me peshë 7.185 kg dhe një sasi parash mbi 29.3000 €, njoftuan të premten mediat greke.
Një rekord i ri i nivelit të papunësinë është vendosur në Greqi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30