×
Greqia, Tetor 2012
Sindikata e bashkëpunëtorëve të televizioninit shtetëror të Greqisë
Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel konfirmoi sërish përkushtimin e saj ndaj mbajtjes së
Sot në Greqi po mbahet një grevë e përgjithshme 24-orëshe. Në të gjithë vendin janë mbyllur institucionet qeveritare, shumë dyqane, universitetet, bankat dhe muzetë. Është ndërprerë gjithashtu edhe transporti.
Ministri grek i Financave Yannis Stournaras dhe përfaqësuesit e treshes së kreditorëve
Gruaja qëlloi mbi të akuzuarin për vrasjen e të birit të saj në gjykatën në Athinë, njoftojnë mediat greke. Incidenti ndodhi të hënën në mëngjes.
Athina është pjesë përbërëse e anëtarëve
Mijëra njerëz u mblodhën përpara ndërtesës së parlamentit në Athinë për të protestuar kundër vizitës në Greqi të Kancelares gjermane Angela Merkel.
Ish-Zëvendësministri i Punëve të Brendshme të Greqisë dhe ish-deputeti i Partisë Social-Demokratike PASOK Leonidas Tsanis u gjet i vdekur në shtëpinë e tij. Politikani pretendohet se ka kryer vetëvrasje.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
1
2
3
4
6
7
8
10
12
13
14
16
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30