×
Greqia, 2011
“Në çdo vend tjetër do të jetë më mirë se
Rreth 2 milionë besimtarë iu përkulën me nderim Brezit të Nënës së Shenjtë të Zotit Jizu Krisht, që u soll në Rusi nga Manastiri Athos në Greqi, njoftoi Kreu i Fondacionit të Shën Andreas Vladimir Jakunin.
Liderët politikë të Greqisë u dorëzuan përpara ultimatumit evropian dhe ranë dakort të punojnë së bashku për nxjerrjen e vendit nga kriza duke formuar qeverinë e koalicionit.
Kryeministri i Greqisë Jorgos Papandreu hodhi poshtë idenë e zhvillimit të referendumit në vend në lidhje me marrëveshjen e kredisë me BE
Një surprizë të madhe i përgatiti samitit të “G-20” Kryeministri Papandreu
Samiti i “G-20” do të fillojë punën e vet më 3 n
Udhëheqësit e vendeve evropiane, të cilët po mblidhen në Kanë për pjesëmarrjen në samitin e “G-20”, do të zhvillojnë sot një takim urgjent në lidhje me situatën në Greqi.
1 nëntori është dita e parë e punës së Mario Draghi në postin e Kreut të Bankës Qendrore Evropiane. Miratimi i kandidaturës së tij për në këtë post u shoqërua me skandal.
U miratua plani anti-krizë për Eurozonën. Tani problemi kryesor konsiston në atë
Sot në Bruksel po zhvillohet samiti përfundimtar nga e gjithë maratona e samiteve kushtuar krizës evropiane të borxheve.
monumente, Greqia, Java ruse
Rusia, anija, Greqia, ishulli i Korfuzit
Bashkëpunimi franko-gjerman - çelës për stabilizimin e zonës së euros, deklaroi Kryeministri francez François Fillon.
Kancelarja e RFGJ Angela Merkel dhe Presidenti francez Nicolas Sarkozy bashkërenditën planin e shpëtimit të Greqisë. Atë do ta parashtrojnë në samitin e jashtëzakonshëm të ditës së enjte, 21 korrik, të Bashkimit Evropian në Bruksel.
Plani gjerësisht i reklamuar për shpëtimin e Greqisë, por deri tani i pa bashkërenditur nga vendet e eurozonës, që tani duket se është i destinuar për dështim.
Qeveritë e 17 vendeve të zonës së euros po shqyrtojnë mundësin
Shërbimi Federal për monitorimin e respektimit të të drejtave të konsumatorëve dhe mirëqenies së njeriut i Rusisë (“Rospotrebnadzor”) rifilloi importin e perimeve nga Republika Çeke dhe Greqia.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31