×
Armenia, 2011
Dhoma e Ulët e parlamentit të Francës miratoi ligjin, i cili e barazon me
Ministri i Jashtëm i Armenisë Eduard Nalbanian i shprehu mirënjohjen “udhëheqjes
Banka Qendrore e Armenisë lëshoi një monedhë argjendi me vlerë prej 100 Dram (AMD), e cila i dedikohet legjendës së futbollit, Presidentit të UEFA-s, francezit Michel Platini.
Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov me porosi të Presidentit Dimitri Medvediev vizitoi Armeninë dhe Azerbajxhanin. Ai u takua me homologun e vet armen Eduard Nallnanian dhe i përcolli palës armene propozimet e Rusisë për rregullimin e konfliktit të Nagorni-Karabahut.
Moska shprehet e gatshme ti dorëzojë Baku-së dhe Erevan-it propozime të reja për rregullimin e konfliktit të Nagorni-Karabah-ut.
Kompania ruse “Aeroplanët civilë të Sukhoi-t” sot do ti dorëzojë Armenisë aeroplanin e parë të serisë “Superjet 100” porositëses së parë - kompanisë ajrore armene “Armavia”. Gjithsej kompania do të marrë dy makina të tilla.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31