×
Franca, 19 prill 2013
Familja franceze prej 7 pjesëtarësh, e cila u morr peng më 19 shkurt të vitit 2013 nga militantët e grupit islamik nigerian "Boko Haram" në veri të Kamerunit, u lirua dhe iu dorëzua autoriteteve të vendit afrikan, njoftoi të premten administrata presidenciale e Kamerunit.
sigurimi, Franca, peng, Kameruni
Të premten në mëngjes në Asamblenë Kombëtare franceze përfundoi shqyrtimi i projektligjit, i cili u lejon çifteve të të njëjtit seks të martohen dhe të birësojnë fëmijë, njoftuan mediat franceze.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
4
5
6
7
10
11
13
14
16
20
21
24
25
26
27
28
29