×
Franca, Shkurt 2012
Anijet helikoptermbajtëse ruse “Mistral”, ndryshe nga homologet franceze, do të pajisen me armatimet më moderne ofensive dhe difensive, duke përfshirë edhe raketat supersonike kruz.
Ish Kreu i FMN-së Dominique Strauss-Kahn sot u arrestua nën akuzën për pjesëmarrje në organizim prostitucioni (proksenet femrash). Për këtë njoftojnë mediat franceze.
Helikoptermbajtëset franceze “Mistral”, të cilat po ndërtohen për Forcat Ushtarako Detare të Rusisë, do të pajisen kryesisht me armë të prodhimit rus.
Presidenti francez Nicolas Sarkozy deklaroi se ka ndërmend të luftojë për një mandat të dytë presidencial.
Presidenti francez Nicolas Sarkozy njoftoi të mërkurën mbrëma mbi synimin e tij për të kandiduar për një mandat të dytë në zgjedhjet presidenciale, raundi i parë i të cilave do të mbahet më 22 prill.
Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev dhe Presidenti i Francës Nicolas Sarkozy në një bisedë telefonike të mërkurën shkëmbyen mendime mbi situatën në Siri.
Në Francë, në kantieret detare të Saint-Nezaire, sot do të fillojë ndë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
18
19
20
22
23
25
26
27
28
29