×
aksident, 19 prill 2013
Të paktën 5 persona kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë konsiderohen të zhdukur pa lënë gjurmë si pasojë e mbytjes së një anije në ngushticën e lumit Amazona në Brazil, njoftuan ditën e premte mediat lokale.
Një anije-rimorkiator u përplas me këmbët e Urës së Pallatit Mbretëror në Shën Petersburg (Rusi) dhe si rezultat u fundos.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
3
4
6
7
9
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
24
25
27
28