×
aksident, Shtator 2012
Të paktën tetë persona u vranë ditën e mërkurë në brigjet e ishullit indonezian Sumatra si rezultat i përplasjes së një trageti me një anije mallrash.
Trembëdhjetë persona u zhdukën sot pa lënë gjurmë si rezultat i një përplasje të një barke peshkimi japoneze me anijen e mallrave të regjistruar në Panama.
Të paktën dy vetë u vranë dhe mbi 100 të tjerë u plagosën si rezultat i përplasjes së dy trenave me pasagjerë në jug të Pakistanit.
Pjesa më e madhe e Kubës humbi furnizimin me energji elektrik natën duke u gdhirë 10 shtatori për arsye të panjohura. Banorët e bregut nga Havana në veriperëndim deri në komunën Ciego de Avila në juglindje kanë mbetur pa energji elektrike.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
27
28
29
30