×
kamikaze, 2012
Gjashtëmbëdhjetë vetë u vranë dhe 32 të tjerë u plagosën të mërkurën si pasojë e një sulmi vetëvrasës në ish kryeqytetin e Pakistanit - Rawalpindi.
Një kamikaze kreu të premten një sulm terrorist pranë xhamisë në juglindje të Iranit.
Më 1 gusht policia bullgare ka publikuar identikitin e kamikazes, i cili më 18 korrik hodhi veten në erë në një autobus me turistë izraelitë në aeroportin ndërkombëtar të Burgasit.
Një shpërthim i fuqishëm gjëmoi ditën e mërkur
Si minimum 9 veta kanë gjetur vdekjen dhe shumë të tjerë janë plagosur si rezultat i një sulmi të terroristit kamikaze në provincën Herat të Afganistanit.
Të dielën gjatë procesionit funeral në Pakistan buçiti një shpë
Zëvendës admirali Mark Fox, Komandanti i Flotës së Pestë të Forcave Ushtarake Detare të SHBA deklaroi se Irani ka përgatitur nëndetëse të vogla dhe motoskafë që mund të përdoren për sulme kamikaze.
Këtë mëngjes në kryeqytetin e Sirisë - Damask gjëmoi një shërthim i fuqishëm. Një terrorist kamikaze hodhi veten në erë në një udhëkryq urban plot me njerëz. Si rezultat janë vrarë dhjetëra veta.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31