×
aeroplanët, Prill 2013
Agjencia Federale ruse e Transportit Ajror u adresoi një urdhëresë kompanive ajrore për
Ditën e hënë në qiellin mbi qytetin Calabasas, shteti i Kalifornisë, u
Kompania ruse “Iljushin Finance” (russ “Ильюшин финанс”) para mesit të vitit në vazhdim do të realizojë dërgesat e 3 aeroplanëve të prodhimit ruso-ukrainas “An-158” (russ. “Ан-158”) në Kubë. Avioni i parë i këtij lloji u ul në tokën e Ishullit të Lirisë më 23 prill. Kompania ajrore Cubana de Aviacion (Cubana) u bë porositësja e parë e aeroplanit të ri të destinacionit rajonal.
Gjykata e Singaporit ka ngritur sot padi ndaj një shtetasi rus në lidhje me kërcënimin për të hedhur në erë një aeroplan të linjave ajrore të Singaporit.
Kreu i FAA (Departamenti federal i Aviacionit Civil) Michael Huerta të premten mund të anulojë ndalimin
Korporata “Irkut” së bashku me “Rosoboronexport” dhe Shërbimin Federal për bashkëpunimin tekniko-ushtarak po promovon avionin trajnues luftarak “Yak-130” (russ.
Irani kritikoi Irakun në lidhje me faktin e kontrollit ditën e hënë t
Kompania ajrore ruse "Transaero" do të marrë avionë “Boeing” gjatë viteve 2015-2016. Furnizimi me këto avionë do të paguhet me shumën prej 1 miliard $ nga “Sberbank”, njoftoi Kreu i bankës në fjalë German Gref.
Të hënën korporata amerikane e ndërtimit të avionëve Boeing
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
3
4
6
7
8
9
12
13
14
15
16
17
18
20
21
23
24
26
27
28
29