×
Angela Merkel, Qershor 2013

Në Bruksel më 27-28 qershor do të mbahet samiti i radhës i BE-së. Axhenda përmban çështje, të cilat kalojnë nga njëri samit i BE-së tek tjetri që nga mesi i vitit të kaluar: krijimi i një unioni bankar, i organeve të reja mbikëqyrëse bankare, rimëkëmbja ekonomike dhe lufta kundër papunësisë në mesin e të rinjve.

Kancelarja gjermane Angela Merkel gjatë bisedimeve me Presidentin amerikan Barack Obama preku temën e pë
Aktivistet e lëvizjes "Femen" organizuan një protestë gjatë një evenimenti me pjesëmarrjen e Kancelares së Gjermanisë Angela Merkel.
Presidenti francez, François Hollande, gjatë vizitës së tij zyrtare në Japoni deklaroi
Tre aktiviste të lëvizjes “FEMEN” u arrestuan të premten në mëngjes gjatë një proteste topless përpara ndërtesës së Kancelares Federale në qendër të Berlinit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
3
4
5
6
8
9
11
12
13
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30