×
bamirësia

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg, dhe bashkëshortja e tij, Priscilla Chan, u bënë filantropët më bujarë të SHBA-së në vitin 2013, sipas versionit të revistës "Chronicle of Philanthropy".

Princi William i Britanisë së Madhe la shërbimin në Forcat Ushtarake Ajrore Mbretërore pas shtatë vitesh shërbimi, njoftoi përfaqësuesi i Kensington Palace.

Dreka me investitorin amerikan, miliarderin Warren Buffett u shit në një ankand bamirësie në
Finalistja në Wimbledon-in e këtij viti, tenistja ruse Maria Sharapova, do të marrë pjesë në veprimtarinë bamirëse në mbështetje të viktimave të tërmetit dhe cunamit (tsunam) në Japoni.
Sot në selinë e UNESKO-s në Paris do të shpallet mbi dhënien e titullit “Artist për Paqe” këngëtares ruse Allsu.
Më 17 shkurt, me iniciativën e organizatave bamirëse ndërkombëtare, kremtohet Dita e shfaqjes spontane të bamirësisë (Random Act of Kindness Day).
Kreu i Holdingut "Interros" Vladimir Potanin ka ndër mend të japë gjithë pasurinë e tij, afro 5 milionë dollarë për qëllime bamirësie.
Konferenca ndërkombëtare e vendeve donatore për çështjet e dhë
Në ankandin e bamirësisë "Abetarja e Krishtlindjeve" të lokalitetit Carskoe Sello, i
Puna fotografike e Presidentit të Rusisë Dimitri Medvediev u shit të hënën në Shën Petersburg në ankandin e bamirësisë "Abetarja e Krishtlindjeve" për 51 milionë rubla (1,2 milionë euro).
Puna krijuese e Presidentit të Rusisë Dimitri Medvediev u bë objekti më i shtrenjtë në ankandin e bamirësisë që u zhvillua në vigjilje të Krishtlindjeve orthodhokse në Shën Peterburg.
Në Moskë do të fillojë aksioni për mbledhjen e mjeteve financiare për restaurimin e memorialit të Lavdisë së Luftës, që u prish në qytetin gjeorgjian Kutaisi.
Muzikën, poezinë dhe pikturën sintetizon në vetvete Festivali i Krishtlindjeve, i cili për të dytin vit me radhë po zhvillohet në Moskë nga violinisti dhe dirigjenti i famshëm rus Vladimir Spivakov. Ai do të zgjasë deri më 12 janar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31