×
turne, 2012
Fitueset e çmimit të argjendtë të konkursit "Eurovision 2012" "Gjyshet e Buranovo-s" kanë marrë oferta të shumta për shfaqje në turne.
Tre sportistet ruse dolën në raundin e tretë të Turneut Ndërkombëtar të Tenisit, i cili po zhvillohet në Indian Wells (SHBA). Maria Sharapova mundi me rezultatin e seteve 6-2; 6-0; Gisela Dulko nga Argjentina.
Me 1 mars në Rusi filloi shitja e biletave për koncertet e Madonës, të cilat do të mbahen në gusht, në Moskë dhe Shën Petersburg.
Raketa e katërt e tenisit në botë, sportistja ruse Maria Sharapova, doli në gjysmëfinalen e turneut Australian Open, duke mundur Ekaterina Makarova me rezultatet e seteve 6:2, 6:3. Në gjysmëfinale Maria Sharapova do të luajë me Petra Kvitová nga Republika Çeke.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31