×
turne

Ish-Kryetari i Sejmit (parlamenti polak) dhe ish-Kryeministri i Polonisë Josef Oleksy ishte i pranishëm në koncertin e Ansamblit të Ushtrisë Ruse "Aleksandrov" që u mbajt në Varshavë.

Në Varshavë më 4 nëntor u dha koncerti me sallë të tejmbushur plot e përplot me spektatorë i Ansamblit të Ushtrisë Ruse "Aleksandrov", në të cilin ndër të ftuarit e nderit ishin Ambasadori rus Aleksandër Aleksejev dhe bashkëshortja e tij, ish-Kryetari i Sejmit dhe ish-Kryeministri polak Jozef Oleksy me gruan, ish-Kryeministri i Polonisë Kazimierz Marcinkiewicz.

Me rastin e fillimit të turneut në Poloni të Ansamblit të Ushtrisë Ruse "Aleksandrov" Ambasadori i Rusisë Aleksandër Aleksejev priti Drejtorin e Ansamblit Leonid Malev, Drejtorin e Përgjithshëm të Agjencisë EAR Piotr Skulski, që organizon këto turne, si dhe përfaqësuesit e Radiokompanisë "Zëri i Rusisë", e cila është partnere mediatike e Ansamblit.

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, nisi një turne në Amerikën Latine.

Sergei Lavrov do të udhëtojë drejt Algjerisë, nga ku do të nisë
Fitueset e çmimit të argjendtë të konkursit "Eurovision 2012" "Gjyshet e Buranovo-s" kanë marrë oferta të shumta për shfaqje në turne.
Tre sportistet ruse dolën në raundin e tretë të Turneut Ndërkombëtar të Tenisit, i cili po zhvillohet në Indian Wells (SHBA). Maria Sharapova mundi me rezultatin e seteve 6-2; 6-0; Gisela Dulko nga Argjentina.
Me 1 mars në Rusi filloi shitja e biletave për koncertet e Madonës, të cilat do të mbahen në gusht, në Moskë dhe Shën Petersburg.
Raketa e katërt e tenisit në botë, sportistja ruse Maria Sharapova, doli në gjysmëfinalen e turneut Australian Open, duke mundur Ekaterina Makarova me rezultatet e seteve 6:2, 6:3. Në gjysmëfinale Maria Sharapova do të luajë me Petra Kvitová nga Republika Çeke.
Ekipi kombëtar rus e filloi etapën e dytë të Turneut Evropian të
Rok-grupi gjerman “The Scorpions” arriti në Rusi “për të parë Krishtlindjet
Në prag të startimit të Kupës së Kanalit të Parë n
Më 16 dhe 17 korrik në akullnajën e vullkanit Kozelski në Gadishullin e Kamçatkës (Lindja e Largët e Rusisë) do të zhvillohet një turne dyditor golfi.
Me premierën e baletit “Anna Karenina”, vënë në skenë sipas motiveve të romanit me të njëjtin titull të Lev Tolstoi-t, në Metropolitan Opera filloi turneu e vet Trupa e Teatrit Mariinski të Shën Petersburgut.
Sportistja ruse Nadezhda Petrova doli në raundin e dytë të Kampionatit Australian Open të tenisit, duke korrur fitore bindëse ndaj përfaqësueses së Rumanisë Edina Gallovic.
Tenistja ruse Maria Sharapova skualifikohet nga pjesëmarrja në turneun Australian Open-2010 që pas ndeshjes s
Sportistja ruse Elena Dementieva fitoi ndaj amerikanes Serena Williams me rezultatin e seteve 6:3, 6:2 në
Tre ruse dolën në çerekfinalen e turneut ndërkombëtar të tenisit në Syndey. Elena Dementieva korri fitore bindëse ndaj Daniela Hantuchova nga Sllovakia. Dinara Safina fitoi ndaj Agneshka Radvanska nga Polonia, kurse Vera Dushevina mundi bashkatdhetaren e vet Elena Vesnina.
Tenisti rus Nikollai Davidenko u bë gjysmëfinalisti i fundit i turneut të tenisit që po zhvillohet në Doha.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2018
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30